לימודי יסוד באנתרופוסופיה בהרדוף

לימודי יסוד באנתרופוסופיה בהרדוף- סמינר יום ו'

"מחפשים בני האדם

את פתרון חידת העולם,

ואינם מבחינים בכך

כיצד החיים עצמם,

במקצבם החוזר,

הנם פתרונה האמיתי של חידה זו."

רודולף שטיינר

הדרך להכרה ולמימוש של עצמיותי העמוקה ביותר מוביל אותי אל העולם, אל הטבע, אל האדם האחר. ובחפשי אחר סודות הטבע הנגלה והנסתר, מופנה מבטי אל הפעילות היוצרת של ישותי העצמית.

האנתרופוסופיה, מדע הרוח המודרני מיסודו של רודולף שטיינר, חושפת את הקשר הרוחי החי של האדם אל העולם הסובב אותו ומעניקה דרכים ומתודות של התפתחות עצמית, התואמות את השלב התודעתי הנוכחי של האנושות.

תרומה מרכזית להתחדשות הגרעין הפנימי של האנתרופוסופיה בתקופתנו היא עבודתו של גאורג גלצר, המהווה בסיס ללימודי האנתרופוסופיה בסמינרים השונים .

סמינר המבוא באנתרופוסופיה- לימודי יום ו'  מאפשר היכרות עם ידע האדם האנתרופוסופי, מפגש מסביב לשאלות הדרך הפנימית והתנסות אומנותית.

הלימודים יתקיימו בימי ו' 8:00-14:00  ;  אוקטובר-יוני

 

בצוות המורים:

אנתרופוסופיה – יובל נאור

אוריתמיה –נירה נחתומי

ביוגרפיה – אלדד בן דוד

הדרך הפנימית – עמוס בן אהרון

ציור – גבריאלה קרפוך

שירה – נירית שטרול

לפרטים:   ענבל 052-3212873 או במייל  

תוכנית הלימודים:

אנתרופוסופיה

מתוך התבוננות משותפת בישות האדם, נלמד להכיר ולהחיות בתוכנו באופן מודע את מאפייניה העיקריים: הגוף וקשריו עם שלושת מממלכות הטבע, הרוח כיסוד הנצחי החובק-כל של האדם, והנפש החיה בפעימה המקשרת נצח וחלוף. נתבונן בתהליכי ההתפתחות באדם ובעולם המובילים להכרת חוקי הגורל של האדם. עבודה עם הספר גוף נפש רוח.

שירה (חצי שנתי)

בדרך לגילוי הקול מחפש האדם אחר קולו השלם והמשוחרר המבטא את ישותו במלואה. בשיעורים נפגש בתרגילי "הדרך לגילוי הקול", בשירים של מלחינים שונים, ונתנסה בשירת מקהלה משותפת

.
אוריתמיה (חצי שנתי)

אמנות התנועה מביאה לידי הופעה במרחב את הצליל כמילה וכמוזיקה. נתנסה באיכויות שונות של המרחב, ובתנועה במרחב כתהליך של נשימה. בשיעורים ננסה לפתח יכולת של הקשבה דרך תנועה משותפת.

ציור (חצי שנתי)

בשיעור זה נפתח צוהר אל העולם החי של הצבעים ושל האור והצל באמצעות טכניקות שונות של עבודה בצבעי מים ורישום. מתוך כך נתרגל את ההתבוננות והדמיון, ונשאל את עצמנו כיצד נוצרת תמונה; מהו סוד הקסם המוליד עולם שלם מתוך הדף הלבן, מתוך האין.

ביוגרפיה- תהליכים התפתחותיים בחיי האדם והאנושות (חצי שנתי)

בקורס נבחן את ההסטוריה של האנושות מנקודת המבט של התפתחות התודעה מימי המקרא ועד ימינו. מהם משברים נפשיים? משברים יזומים ומשברים מובנים, לאורך החיים.

נתבונן בנקודת אמצע החיים- סכנות, הזדמנויות וסיכויים

הדרך הפנימית

מה זה "לעשות דרך"? ומהן הדרכים בהן יכול אדם בתקופתנו לפתח בתוכו כישורים חדשים של התנסות והכרה? כיצד יכול אני להוליד את האדם הרוחי בתוכי, מתוך השיחה הפנימית עם ממשות הרוח של העולם. בשיעור זה יידונו שאלות הדרך הפנימית, מדיטציה ותרגול. עבודה עם הספר כיצד קונים דעת העולמות העליונים.

מערכת השעות:

התוכנית מורכבת מארבעה שיעורים בני שעה ורבע, חלקם שנתיים וחלקם מתחלפים באמצע השנה.

8:00-9:15         שירה (סימסטר א') / אוריתמיה (סימסטר ב')
9:15-9:30         הפסקה

9:30-10:45       אנתרופוסופיה
10:45-11:15     הפסקה
11:15-12:30     הדרך הפנימית
12:30-12:45     הפסקה

12:45-14:00     ציור (סמסטר א') / מבוא לביוגרפיה (סמסטר ב')

עלות שנתית : 6,800 ₪

 

 

לפרטים והרשמה: ענבל גינת 052-3212873 / seminar@harduf.org.il

o_1cq6er45l1io64vf11qb1sjtansa
התחבר אל האתר