מנהל הפורום: אבישי גרשוני 
די למחאות (?)
עופר שגיא
11/08/2020 09:51

בוקר טוב

עוד טיפה על המחאות.... כולנו רוצים למצוא שקט, בהירות, בטחון מסויים ואהבה, בעיקר בימים מורכבים אלו, כשמסביב ניתן לחוות הרבה פירוק. מעט מורכב להבין את המחאות המתקיימות במדינה בכל רגע נתון כמעט, דרך החדשות... כי המצב מורכב, וזהו חלק מההתרחשות הגדולה יותר! זוהי מחאת היחיד! יותר ויותר אנשים יוצאים עם המצוקות שלהם החוצה. מגמה שבדיעבד ניתן היה לראות כבר שנים לאחור. אינדווידואלים ״יוצאים״ עם תכנים של עולמם הפנימי, ועכשיו בעקבות covid 19 ״הסף״ שהשאיר נפשות רבות ״בפנים״, כמו הוסט וה״פנים״ יוצא החוצה! אפשר להבהל, להדחות, לשנוא את מה שחי בתוך נפש ״האחר״, אך בהתבוננות שקטה, ניתן גם לראות משהו מעצמנו בו ודווקא להודות על האומץ של ״האחר״...

כאשר אני מסתובב במחאות השונות, אני פוגש אלפי גווני מחאה: יש בעד שלום, צדק, מוסר, כסף, תעסוקה... יש נגד ביבי, הממשלה, חוסר שלום, חוסר צדק, חוסר מוסר, חוסר כסף, חוסר תעסוקה... יש מחאת העצמאיים, הרופאים, האחיות, האתיופים, הערבים, האומנים, אנשי התיירות! יש מחאת הדור הצעיר, שמרגיש חוסר תקווה ובטחון בעתיד. מחאת הדגלים השחורים נגד השחיתות (תלוי איזה נושא דגל תשאלו...) הבעלבתים, כלכלית-חברתית, מחאת העם... בקיצור ככל שתעמיקו חדור לעולם הזה, תראו שדי מורכב לדעת מי בעד מי? מתי? ולמה?

דבר אחד ברור: אנחנו בעיצומו של משבר עמוק ביותר! אצל הסינים מיוצג המושג משבר משני סימנים - שבר והזדמנות... משהו קורה שכולנו בתוכו! יש רבים שלא נפגעו בכלל עד כה (הרדוף במצב טוב מהבחינה הזאת) ואפילו פורחים... אבל יש בתוכנו וסביבנו המונים אשר חווים שבר עמוק! כמות ״המתפרקים וקורסים״ הוא חסר פרופורציות ביחס נאמר, למוות מ covid 19, וזו לצערי העמוק, רק ההתחלה. ולכן יותר ויותר אנשים מבינים, שבתוך המשבר הזה, כולנו צריכים להשתנות, כולנו קשורים לאירוע, כולנו נחווה אותו! וזו הסיבה לצאת ולעשות מחאה, כי כרגע ברור שהמשבר מנהל אותנו ולא אנחנו אותו! אני שוב מזמין אותכם להצטרף לכמיהה הכנה לעתיד בריא וטוב יותר, גם ביציאה לרחובות, אל ״האחר״.

במסגרת פניה זו, ישנה מחאה של אנשי תרבות ואומנות, אשר מבקשת שלא נשכח אותנו אנשי התרבות! אנחנו, שלכאורה לא חיוניים, חארטטנים, עוסקים ב״רוח״, כאלו שפעילותם חוסלה באופן כמעט מוחלט ב 14 למרץ!!! ואין שום אופק של תחיה...

יצרנו פסטיבל ״ארט-אח״ (ראו קובץ מצורף) בו אנו יוצאים לרחובות, בכדי להציע מעט תרבות, שבאווירת האלימות והיאוש, כה חשובה! (לא אצטט את הציטוט הנדוש המיוחס לצ׳רצ׳יל...)

במסגרת הפסטיבל, ביום חמישי הקרוב אנחנו נעלה את ״אנטיגונה״, 20:00 בכיכר הבימה. זה חינם, בתנאים קשים בחוץ, ללא שום תמיכה, קבוצה גדולה של שחקניות/ים, שבאים לעשות את מה שאנו מאמינים בו, וכן, זה נעשה גם בעבורכם.... מוזמנים בחום רב.

אם מישהו מעוניין לתרום? לתמוך? לסייע? לקחת חלק? מוזמן ליצור קשר... סגרו את האולמות? אנחנו יוצאים לרחובות!

עופר

052-6734770

  

קבצים מקושרים

״ארט-אח״ 2