- עודכן ב:27/05/2020
- עודכן ב:27/06/2019
- עודכן ב:04/04/2017
שלום רב לכל הילדים ולכל ההורים, בשבוע זה מתבצעות עבודות להרמ...
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:02/11/2015
כן, הם שוב חוזרים בתנופה - שחקנינו האהודים מתי? במוצ"ש מה? כ...
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:21/08/2015
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:27/04/2014
שלום רב, בשבוע הבא החל ביום שני 24.3.14 תתקיימנה עבודות שדרו...
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:19/03/2014
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:04/12/2013
שלום רב לכולם,להלן תזכורת חשובה לבעלי הכלבים: כלבים משוחררים...
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:21/11/2013
שלום רב לכולם,להלן שתי הודעות חשובות:1. תחנת ההיסעים ליד מרכ...
מזכירות הרדוף (טכנית) - עודכן ב:14/11/2013

עוד קצת על הקורונה....

שם:מירון ברק
פורסם:18/03/2020 11:46
קטגוריה:אחר
נייד:052-3636975
טלפון:
תאור:אחר
מחיר בש"ח:
דוא"ל: ליצירת קשר עם מירון ברק לחצו

פרטים נוספים:

על מגפת הקורונה
בלבול, מבוכה ,חוסר ודאות ובעיקר הרבה חרדה מלווים רבים מאיתנו ואת מערכות הבריאות המנסות להתמודד עם המגיפה של שפעת וירוס הקורונה כשלצידה מתהווה לה מגפה נוספת של חרדה. לאור שאלות רבות המופנות בהקשר למגפה מצרף מעט מידע כמה תובנות וגם כמה הצעות לחיזוק מערכת החיסון ושל כוחות החיים בכלל.

 מספר עובדות על וירוסים ועל הקורונה:
וירוס הקורונה כמו שאר הוירוסים הינו יצור מיקרוסקופי המורכב ממעטפת חלבונית וחומר גנטי בתוכו (RNA במיקרה של וירוס הקורונה) אשר התרבותו תלויה לחלוטין בתא חי מארח (הוא עצמו חסר כוחות חיים בתוכו וללא תא חי מארח לא ישרוד מעבר לכמה דקות ועד למספר שעות). כשהוירוס בא במגע עם אחת הריריות (אף, לוע, עיניים, ריאה וכד') הוא נצמד למעטפת התא החי שברירית, 'מזריק' את החומר הגנטי שלו אל התא המארח, מתרבה בתוכו ולאחר מכן מופרשים הוירוסים ששוכפלו בתא המארח תוך כדי הרס של התא המארח וכך ממשיכים הוירוסים שהתרבו להדביק את שאר התאים החיים וליצור את המחלה. מערכת החיסון מצידה מגיבה ומנסה לחסל את הוירוסים וכך נוצר התהליך הדלקתי עם הסימפטומים המוכרים של השפעת : חום, שיעול (תגובה רפלקסיבית שמנסה להפריש את הליחה המצטברת),נזלת, חולשה ,כאבי שרירים ולעיתים אף לדלקת ריאות (אשר מהווה את הסיבה העיקרית לתמותה).
עד כה לא פותח אף טיפול יעיל ברפואה הקונבנציונלית כנגד וירוסי השפעת והטיפול הינו טיפול תומך בלבד כנגד הסימפטומים בלבד ע'י הורדת חום ותרופות נוגדות דלקת או באמצעות מניעה על ידי חיסון אשר נמצא כיעיל במקרה הטוב רק בשליש מהמקרים בשפעת.
המאפיינים המייחדים את וירוס הקורונה הם תקופת הדגירה הארוכה יחסית (תקופת הדגירה של וירוס השפעת הרגיל הינה 5 ימים בממוצע ושל הקורונה 12 יום בממוצע) ויכולת ההדבקה הגבוהה שלו (מדביק פי 3 יותר מוירוסי השפעת הרגיל). מאפיינים אלה ביחד עם העובדה שעד כה לא פותחה אף תרופה יעילה לשפעת ולא פותח עדיין חיסון לוירוס הקורונה מציבים את מערכת הבריאות במבוכה וחוסר ודאות אשר מעוררות את הפאניקה והחרדה שאופפות אותנו וזאת למרות שבמרבית המקרים המחלה עוברת עם סימפטומים 'רגילים ' של שפעת וחולפת בעצמה וללא כל טיפול.
כמובן שאותם מטופלים הסובלים ממחלות כרוניות כמו סוכרת, מחלות לב, סרטן ואלו שהינם בריאים אך מעל גיל 75-80 או כאלו שנוטלים תרופות לדיכוי מערכת החיסון, חשופים יותר לסיבוכי המחלה בשל הליקוי במערכת החיסון ועליהם להימנע ביתר שאת בימים אלה מחשיפה לחולים עם סימפטומים של שיעול, נזלת, דלקת גרון ו/או חום.
 שאלה מענינת שמתעוררת היא מה גרם לפתע לוירוס הקורונה שהדביק עד כה אך ורק בעלי חיים להשתנות ולהתחיל להדביק גם בני אדם? תשובה אפשרית יכולה להנתן על סמך מספר הנחות יסוד:
1.על מנת שוירוס יוכל להמשיך ולהתרבות הוא זקוק לתא מארח חי שיאפשר לו להשתמש ולהתרבות בעזרת כוחות החיים שבתא החי. ללא תא מארח חי לא ישרוד הוירוס.
2. קיים כח מניע ראשוני ואקטיבי בממלכת הוירוסים ( כמו גם אצל חיידקים) 'לחפש' תאים חיים שדרכם יוכלו להתרבות יותר ויותר.
לכן, היפותזה אפשרית שיכולה להסביר את התפרצות המגפה עשויה להיות החלשות גלובלית של כוחות החיים אשר מתרחשת באנושות ומוצאת את ביטויה בהחלשות של כוחות החיים במערכת החיסון של בני האדם - מערכת הרוויה בכוחות חיים אשר משמשת כמעין שריון של כוחות חיים שאמור להגן על האורגניזם.
מכאן, יש מקום להניח כי ההחלשות של כוחות החיים עברה סף מסוים אשר מאפשרת כיום את ההתפשטות של וירוס הקורונה מבעלי חיים לבני אדם. לא חסרים כיום גורמים שיאפשרו החלשות שכזו, כמו: סטרס (עשרות מחקרים מעידים על החלשות מערכת החיסון בעקבות סטרס נפשי),הטוקסיות של הקרינות למינהן שאופפות אותנו (מהחלל ומהאדמה), מזון ,זיהום אויר וכד'. על רקע מה שנאמר ניתן לראות גם את האימפולס האקולוגי של גרטה טונברג הצעירה כמעין קריאת אזהרה שהופיעה לפני התפרצות המגיפה.
סוגיות כמו: הפתאומיות שבהתפרצות המגפה הנוכחית, הגלובליות שבה ,מגפת החרדה המתלווה אליה, הבידוד החברתי שרבים נאלצים לחוות, השימוש הרב בתקשורת וירטואלית כתוצאה מהבידוד, והתחזית הלא ברורה לגביה מעוררות שאלות מגוונות כמו: המשמעות שלה לגבי ההתפתחות הנפשית והרוחית של האדם הפרטי שחולה בה והן לגבי המשמעות עבור ההתפתחות הרוחית וטיפוח כוחות החיים שהאנושות כולה שנגועה בשתי המגפות ,כבמעין אורגניזם שלם אחד נדרשת אליה.

 מה ניתן בכל זאת לעשות עבור אלו שלא חלו?
לרפואה האנתרופוסופית והאינטגרטיבית ניסיון רב בהתמודדות עם שפעות ודלקות ריאה ובחיזוק כוחות החיים ובחיזוק מערכת החיסון. מערכת חיסון בריאה נתפשת ברפואה האנתרופוסופית כמערכת בה פועלת המהות הרוחית של האדם בעוצמה אל תוך המדיום של כוחות החיים שמרוכז בה. להלן מספר עצות מעשיות בהן ניתן לחזק את נוכחותה של מהות זו במערכת החיסון ואת כוחות החיים בכלל:
1. שמירה על חום גוף מתאים ,בין השאר הקפדה על כפות רגלים חמות במהלך שעות היום ורמה סבירה של פעילות גופנית אירובית.
2. שמירה על מינימום 7 שעות שינה נטו בלילה.
3. חשיפה לאור שמש (אשר מעוררת את ייצור הויטמין D והמלטונין אשר מחזקים את פעילות מערכת החיסון).
4. תרגילים באוריתמיה מרפאת.
5. התמודדות נכונה עם מצבי סטרס וחרדה במידה וקיימים.
6. פעילות מדיטטיבית.
7. תרופות כלליות לחיזוק מערכת החיסון בזמן המגיפה בעיקר עבור אנשים שלא חלו. ניתן לקחת למשך 4 שבועות לפחות (או יותר לאחר התייעצות עם הרופא המטפל):
א.FERRUM COMP* – תערובת המכילה מספר מרכיבים הומאופטיים ותמציות צמחים: המינון למבוגר: 40-50 טיפות בוקר ואחה'צ במעט מים לפני הארוחות.
לילדים: בין 6 -10: 30-20 טיפות בוקר, במעט מים לפני הארוחות.
(ניתן להשיגה בבית מרקחת ארמון בחיפה 048321577)

ואחה'צ.
ב. ויטמין C . למבוגרים : 1 גרם פעמיים ביום (ניתן לקניה מוזלת באמצעות מרשם רופא בקופ'ח).

בברכת בריאות שלמה,
מירון.

*FERRUM COMP =
Ferrum sidereum. 12ch/ silicea 20ch / phosphor 6ch / astragelus tinc./ echinacea tinc. /sambucus tinc. / thymus v. tinc.קיבוץ הרדוף

ד.נ. המוביל 1793000, טל: 04-9059222, פקס: 04-9861106, דוא"ל: [email protected]